Szkolenia i kursy dietetyki Trener personalny wrocław Kursy dietetyki Wrocław Fiziologia sportu Trener personalny Szkolenia i kursy dietetyki Szkolenia i kursy dietetyki Kursy dietetyki Wrocław Trener personalny wrocław

Dietetyk sportowy – MAX PROGRESS WROCŁAW

Rozkwit nauki, technologii i komercjalizacja sportu spowodowała jego dynamiczny rozwój. Możliwości wspomagania w sporcie istotnie wzrosły, toteż pominięcie ich celowego i planowego wykorzystania wyklucza szansę na osiągnięcie mistrzostwa sportowego i łamanie kolejnych granic ludzkich możliwości. Jednym z elementów owego wspomagania jest suplementacja i żywienie.

Dietetyk sportowy we
Wrocławiu Dobór gęstości kalorycznej diety, proporcji makro- i mikroskładników oraz odpowiednich produktów spożywczych jest podstawą do wykorzystania potencjału biologicznego każdego sportowca. Edukacja dotycząca wpływu przygotowania posiłków, przechowywania i łączenia produktów to kolejny element optymalizacji planu żywieniowego zawodników.

Każdy sport wymaga zwiększenia ilości spożywanych białek, węglowodanów, tłuszczy, witamin, soli mineralnych i innych substancji odżywczych w porównania do diety przeciętnego zdrowego człowieka. Z tego powodu niezbędna jest suplementacja. Jednak ilość różnych substancji i preparatów, które oferują sklepy z odżywkami może przerażać. Niestety duża część branży suplementacyjnej nastawiona jest na maksymalizacje swoich zysków, a nie wyników sportowych. Dlatego warto skorzystać z porady dietetyka sportowego, który zlecając odpowiednie badania i przeprowadzając szczegółowy wywiad dobierze odpowiedni zestaw preparatów i dostosuje indywidualnie dawkowanie każdego z nich.

Jako trener i dietetyk sportowy od początku przygody z treningiem siłowym interesowałem się wspomaganiem treningu żywieniem i suplementami. Uczestniczyłem w kilkudziesięciu kursach i konferencjach dietetyki sportowej, przeanalizowałem mnóstwo artykułów naukowych i popularnonaukowych w tej tematyce. Do dziś współpracuję z firmami handlującymi odżywkami i suplementami diety. Współpracowałem już z zawodowymi sportowcami najwyższego poziomu. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu potrafię przygotować optymalny plan żywieniowy, wyedukować sportowca oraz dobrać suplementację idealnie uzupełniającą plan dietetyczny w zależności od postawionych celów i reprezentowanej dyscypliny sportu.

Stawiam na indywidualizację dlatego analizuje szczegółowo potrzeby każdego sportowca, aby przygotować optymalny plan żywieniowy i suplementacyjny.

Współpracując ze mną można być pewnym osiągnięcia sukcesu!

Dane adresowe

Max Progress

Dariusz Dąbrowski


ul. Celtycka 6a-b

54-153 Wrocław

Tel. kom: +48 601 656 619

e-mail: dariuszdabrowski@maxprogress.pl

Lokalizacja


Treningi i konsultacje prowadzone są w ekskluzywnym studiu treningu personalnego

Max Progress

ul. Celtycka 6a-b

54-153 Wrocław.

Polecamy

Szkoły Europejskie AWF fds DEEMSport creator
Polityka Prywatności Copyright © MaxProgress Wrocław. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.